Zaawansowane przeszukiwanie baz danych – mgr Urszula Nowicka

Szkolenie dedykowane wyszukiwaniu informacji na platformie EBSCOhost będzie podzielone na dwie części. Zaczniemy od krótkiej prezentacji Power Point, podczas której zostanie opisany zasób prenumerowanych baz. Następnie przejdziemy na platformę EBSCOhost, gdzie na praktycznych przykładach, z wykorzystaniem ekranu do wyszukiwania podstawowe i zaawansowanego, prześledzimy najważniejsze funkcjonalności tj.:
– tworzenie prostej i zaawansowanej strategii wyszukiwawczej
– korzystanie ze znaków specjalnych (*, #, ?, (), „”)
– czytanie artykułów online
– pobieranie pełnotekstowych materiałów
– zapis artykułów do konta Google Drive
– tworzenie bibliografii
– export danych do menadżerów bibliografii (w tym Zotero czy Mendeley)
– korzyści płynące z posiadania osobistego konta na platformie Podczas sesji liczymy na dodatkowe pytania, które pozwolą dostosować przebieg szkolenia do oczekiwań grupy.